Trim-Box

(problémy,řešení,rady a typy...)
Uživatelský avatar
LEON
Feldwebel
Feldwebel
Příspěvky: 112
Registrován: 18 bře 2012 09:52
Kontaktovat uživatele:

Trim-Box

Příspěvek od LEON »

Hoj,
Jméno BIG JOE asi všichni znáte díky jeho výborným bytelným pedálům. Nedávno ale začal prodávat i trim-boxy, konkrétně napodobeninu trimů Spitfire. http://www.leteckepedaly.cz/
Kola trimů jsou zpřevodovaná, takže pro přejetí plné dráhy se musí kolem otočit několikrát, jako u trimů v reálném Spitfire nebo Bf109.

Obrázek
Uživatelský avatar
2/JG26_Werner
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 14
Registrován: 30 srp 2011 20:13
Bydliště: Rovné u Dobrušky
PC sestava: CPU AMD FX-6300 VISHERA na 4,2Ghz OC, GPU GTX 560TI 1GB na 980Mhz
8GB DDR3 cl9, SSD 240GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Trim-Box

Příspěvek od 2/JG26_Werner »

Tak jsem našel na netu návod ke stavbě Mjoy16 elektroniky http://jarrod.elektroda.eu/index.php?page=mjoy-16
Kdo by byl v elektronice šikovný, tak to pro něj nebude problém vyrobit .(je tam jak program pro Atmela16 tak i schema zapojení + návod)

Co to umí ? (znetu info)---> Je to sólo HW (elektronická časť), tváriaca sa vo win ako joy s 8 osami, 64 tlačítkami, 10 dvojpolohovými prepínačmi, 4 encodermi ("točítko"),
POV. Funguje to cez USB. Mechanickú časť HW si vytvoríš akú chceš.
.........
Trim-box by byl dost dobrý pokud využijete všehny možnosti této elektroniky.
........
Ještě pár užitečných rad z netu ...........................

Omezený počet tlačítek....
S tímhle jsem si dlouho taky nevěděl rady až Saludo mi to vysvětlil. Je to přesně jak píšeš wokna nezvládají více jak 32 tlačítek, proto
jsem ti ještě dodatečně posílal ten MJoy Mapper který právě slouží k tomu abys zbylé tlačítka namapoval
na klávesové zkratky dle libosti. To že jsou dva mody programování jsem ani nevěděl, upřímně tak dobře jsem ten manuál nečetl.

Tak že na to abys využil všechny fce MJoy16 není potřeba dělat si ještě jeden pokud tedy nepotřebuješ ještě víc ovládacích prvků.
Pokud jde o cenu, tak plošné spoje mi stáli 300kč a součástky cca 370kč, USB a LPT kabely jsem nekupoval ty jsem měl doma. V té ceně taky nejsou započítaný žádný vypínače ani spínače.


Snad jen ještě jedna věc, nevím nakolik si zkušený pokud jde o elektroniku a programování mikročipů, ale tyhle potvory jsou děsně citlivý na statickou elektriku, proto s tím atmelem
velmi opatrně a rozhodně se nedá pájet klasickou trafopájkou. Doporučuji proto ho dát do patice.
A tady je ještě odkaz na to jakým způsobem postupovat při programování



Je to sólo HW (elektronická časť), tváriaca sa vo win ako joy s 8 osami, 64 tlačítkami, 10 dvojpolohovými prepínačmi, 4 encodermi ("točítko"),
POV. Funguje to cez USB. Mechanickú časť HW si vytvoríš akú chceš.

PETE.......................
Doufám,že to všichni,pro které je manuál k mjoyi moc složitý,pochopí.
Co se týče magnetů,je samozřejmě nutné vyzkoušet,který pól umístíte na tu-kterou stranu.Podle toho se pak určí,jestli bude pohyb vpravo nebo vlevo (nahoru/dolů).
Potenciometry můžete použít od 10 kohmů do 100 kohmů.Pokud nebudete mít osazené všechny osy,je potřeba na neobsazených alespoň propojit pin "sig"(signál) s pinem "-"
A teď už jdu,nebo mě Enty ,Tyrl a jiní ukamenujou.

!!! POZOR-POZOR-POZOR-POZOR-POZOR-POZOR-POZOR-POZOR !!!

Všichni,kteří budete používat toto zařízení na bázi ATmega s hallovými snímači,je vhodné z důvodu malého kmitání ("klepání") os kolem nulové polohy
(pohybuje se v rozsahu cca +500 až -500 -----> + - 1) zapojit mezi pól "-" a pól "sig. (signá)l" ke každému hallu elektrolytický kondenzátor 4,7 mikroFaradů/16V.Nezamomeňte na správnou polaritu!
Tím dosáhnete stabilního výstupu z čidla.Stejné řešení bude zřejmě vhodné i při náhradě potenciometrů hallovými snímači u stávajících digitálních joysticků.
..........................................


z netu :L:

Mám to všechno staženo i s fotkama,pokud by někdo chtěl přeposlat, tak se ozvěte.
Joska
Uživatelský avatar
2/JG26_Werner
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 14
Registrován: 30 srp 2011 20:13
Bydliště: Rovné u Dobrušky
PC sestava: CPU AMD FX-6300 VISHERA na 4,2Ghz OC, GPU GTX 560TI 1GB na 980Mhz
8GB DDR3 cl9, SSD 240GB
Kontaktovat uživatele:

Re: Trim-Box

Příspěvek od 2/JG26_Werner »

Tak jsem ještě chvílku lovil na netu a našel výrobce co by mě to vyráběl. Jde jen o to abych sehnal zájemce o Mjoy16 elekroniku cena zatím není domluvená, dle zájmu. :DR:
Uživatelský avatar
2/JG26_Achileus
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 800
Registrován: 30 bře 2011 15:35
Bydliště: Kladno
PC sestava: OS:MS Win 10 (x64)
Motherboard:ASUS X79-DELUXE
CPU:Intel i7-4930K CPU @ 3.40GHz (arch:x64; @4,2 MHz)
RAM:16 GB
Disk:SSD KINGSTON (223,6 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (465,8 GB)
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1080 (1920x1080x32b)
Monitor:DELL G2410 (24")
Kontaktovat uživatele:

Re: Trim-Box

Příspěvek od 2/JG26_Achileus »

Beru jeden kus
Obrázek
Obrázek Obrázek

"Uvidět, rozhodnout se .. zaútočit, uniknout nebo počkat" E. Hartmann
Uživatelský avatar
LEON
Feldwebel
Feldwebel
Příspěvky: 112
Registrován: 18 bře 2012 09:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Trim-Box

Příspěvek od LEON »

Minulý rok BigJoe ukončil výrobu pedálů, takže už nepůjde sehnat ani tento trim-box uvedený na začátku tohoto vlákna...
Uživatelský avatar
2/JG26_Achileus
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 800
Registrován: 30 bře 2011 15:35
Bydliště: Kladno
PC sestava: OS:MS Win 10 (x64)
Motherboard:ASUS X79-DELUXE
CPU:Intel i7-4930K CPU @ 3.40GHz (arch:x64; @4,2 MHz)
RAM:16 GB
Disk:SSD KINGSTON (223,6 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (465,8 GB)
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1080 (1920x1080x32b)
Monitor:DELL G2410 (24")
Kontaktovat uživatele:

Re: Trim-Box

Příspěvek od 2/JG26_Achileus »

no snad nam to bude stacit i chipy Werner uspesne flesnul takze jsme zatim v pohode :)
Obrázek
Obrázek Obrázek

"Uvidět, rozhodnout se .. zaútočit, uniknout nebo počkat" E. Hartmann
Odpovědět