DCG

(diskuse,rady,typy a fakta...)
Odpovědět
2/JG26_Vladis
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 206
Registrován: 20 kvě 2013 09:55
Bydliště: Trnava, SK

DCG

Příspěvek od 2/JG26_Vladis »

Kto ma zaujem aj o offline lietanie a staticke kampane ci uz original alebo stiahnute s netu, ma uz odohrane, dynamicke kampane maju "obmedzene" pole posobnsoti (mapy, stroje, letky, bitky, atd), - kedze original Dgen zostal nejak dalej uz nevyvyjany zarovno patchmi. *1

Tak je tu moznost siahnut po DCD. http://www.lowengrin.com

Par info o DCG - je to dynamicky generator campani pre IL2 Sturmovik. Zahrnuje takmer vacsinu map v IL-2 Sturmovik 1946 (zatial nie vsetky) asi vsetky lietajuce lietadla (4.11) Mozete v nom generovat okrem kampani aj single misie, a misie online (coop, dogfight), kampane sa daju ponastavovat presne podla poziadaviek hraca.
Niekde som cital ze rozdiel DCG od Dgenu je, ze dokaze "zmenit historiu" t.j. original Dgen ma predefinovany sled a vy svojimi vykonmi mozete len jemne korigovat stav, ale vysledok nezmenite (napr. zozaciatku nemci maju navrh, neskor prehravaju a nakonec prehraju)
V DCG ale svojimi velmi dobrymi vykonmi zevraj mozete prepisat historiu, ale tuto vlasnost DCG zatial nemam odskusanu :)

-Aktualna verzia je 3.47 (4.11) v testovani je 3.48(4.12)
Stiahnut sa da tu: http://www.lowengrin.com/download.php?view.143

Par mojich rad a postrehov:
Nebudem tu vypisovat komplet nastavenia programu, lebo ani ja sam to neviem, som vtom taktiez zatial zaciatocnik! a kompletnejsi navod najdete bud v adreseri DCG v subore Installation and Settings Instructions alebo na domovskych strankach.

Instalacia:
-Jednoduche rozzipovanie niekde na disk.
-S prvym spustenim, treba zadat cestu k IL-2 Sturmovik na ktorom chcete hrat vytvorene misie/kampane. Files/Game program location
-Popripade upravit Files/Set game version (ale tu uz byva predefinovane IL-2 Forgotten Battles 1946)
-este by som odporucal Language/Czech DCG nezmeni jazyk ale v IL2 bude popis missi po CZ.

Nieco k ovladaniu:
Vytvorenie missie/kampane:
- jednoduche stlacenie "zemegule" alebo Run/Generate campaign
dalej si vyberiete narodnost za koho budete lietat a mapu-bojisko a stacite Start.
- a dalej uz len ponastavovanie pozadovanych parametrov v dalsich penel-ikonkach alebo v menu: Campaign settings, aircraft settings, Squadron editor, atd....
- stlacenim Generate mission vygeneruje misiu
- a spustenim hry (bud stalcenim ikony v pravom hornom rohu) alebo klasickym spustenim Il2, si svoju missiu/kampan najdete campaign/narodnost/DCG

Tu by som chcel este upozornit ak chcete hrat kampan (nie len jednu vygenerovanu misiu) tak existuju 4 sposoby ako ju hrat!!!! Nebudem presne rospisovat krok za krokom pretoze presne to najdete vo vyssie uvedenych kompxnejsich navodoch.

1.Manualny rezim - vsetko co bolo vyssie napisane pre vytvorenie missie/kampane, len po dohorati missie treba sa dostat von z hry pomocou ALT+TAB a v DCG vygereovat novu missiu.

2. Hot key rezim - rovnako ako manual rezim, len rozdiel netreba po odohrati missie von z hry, ale staci pred stlacenim Apply stlacit hot key: CTRL+SHIFT+G

3. Auto generation rezim - rovnako ako Vytvorenie missie/kampane, len po vygenerovani miise a spusteni hry, tereba iba "vybrat" vytvorenu missiu/kampan, nasledne von z hry (bud Atl+Tab alebo aj exit) a v DCG zaskrknut polozku Mode/Off-line carrer(Auto generation) (samozrejme to predtym nesmie byt spustene-zaskrknute!!!), a nasledne mozete aj zavriet DCG a vratenim sa do hry, uz len hrat kampan - missie sa budu vytvarat automaticky.

4. Full-auto generation rezim - Nahradi sa originalny strumovsky Dgen. Mode/Replace carrer generator (Dgen)



*1 sice pracuje na vyvyjani nejakeho novsieho "pokracovania" Dgen ale zatial to neni oficial - teda pod zastitou TD.

p.s. Budem velmi rad, ak aj ostatny ktori skusali tento software, prispeju nejakymi novymi informaciami resp. doplnia/opravia moje.
Odpovědět