Tak a rychla recenze :)

(diskuse,rady,typy a fakta...)
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

Někdo se tu ptal po lepších zvukách do IL-2COD, tady je nový Sound Mod od českých modařů (zvuky překopírované z klasického UP2.1: http://www.ulozto.cz/9146012/il-2-sturm ... r-mods-exe
Já to na oficiální verzi zkoušet nebudu, protože létám pouze on-line a tak bych nerad dostal banána od Steamu na serverech, ale kdo létá off-line, tak by asi neměl mít problém. Další Sound Mody (např. Weapons sound mod 1.2) jsou ke stažení na oficiálním 1C foru.

Mimochodem do modu pro IL-2 COD se pustil i známý Jafa (tvůrce nejlepších zvuků pro starého IL-2), tady jsou ukázky z jeho připravovaného Sound Modu:

http://www.youtube.com/watch?v=h_HVgsCC ... r_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=8RceYGkK ... r_embedded
Uživatelský avatar
2/JG26_Achileus
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 800
Registrován: 30 bře 2011 15:35
Bydliště: Kladno
PC sestava: OS:MS Win 10 (x64)
Motherboard:ASUS X79-DELUXE
CPU:Intel i7-4930K CPU @ 3.40GHz (arch:x64; @4,2 MHz)
RAM:16 GB
Disk:SSD KINGSTON (223,6 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (465,8 GB)
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1080 (1920x1080x32b)
Monitor:DELL G2410 (24")
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Achileus »

jj koukal jsem na to a vypada to teda je slyset Jafu :) takze dobre ted je otazkou jestli to codu pomuze
Obrázek
Obrázek Obrázek

"Uvidět, rozhodnout se .. zaútočit, uniknout nebo počkat" E. Hartmann
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

Ty zvuky jsou určitě o dvě třídy lepší, než původní. Smutné je na tom spíš to, že to zase dělá IL-2 komunita a Oleg na to hází bobek, tak jako nebyl za 10 let schopný udělat pořádné zvuky do starého Šturma a museli si je vždy dodělat zase hráči sami. Takže v tomhle pokrok žádný :D
Uživatelský avatar
2/JG26_Achileus
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 800
Registrován: 30 bře 2011 15:35
Bydliště: Kladno
PC sestava: OS:MS Win 10 (x64)
Motherboard:ASUS X79-DELUXE
CPU:Intel i7-4930K CPU @ 3.40GHz (arch:x64; @4,2 MHz)
RAM:16 GB
Disk:SSD KINGSTON (223,6 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (465,8 GB)
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1080 (1920x1080x32b)
Monitor:DELL G2410 (24")
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Achileus »

Co dodat snad jen Amen!
Obrázek
Obrázek Obrázek

"Uvidět, rozhodnout se .. zaútočit, uniknout nebo počkat" E. Hartmann
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

Paegas z letky 313.RAF udělal pro JAFA soundmod upravený JSGME, takže aktivace modů je naprosto stejná, jako ve starém IL-2 1946 v UP3. Přidal mod na vylepšení grafiky stromů, přidal nové modované Hurricany a Spitfiry a vytvořil tak první ucelený ModPack pro IL-2 COD. Konečně se to dá hrát :DR: Funguje to i on-line, včera jsme to testovali snad 5 hodin na serveru Syndicate. Ke stažení na SVK, nebo na mém webu.
Uživatelský avatar
2/JG26_Achileus
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 800
Registrován: 30 bře 2011 15:35
Bydliště: Kladno
PC sestava: OS:MS Win 10 (x64)
Motherboard:ASUS X79-DELUXE
CPU:Intel i7-4930K CPU @ 3.40GHz (arch:x64; @4,2 MHz)
RAM:16 GB
Disk:SSD KINGSTON (223,6 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (465,8 GB)
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1080 (1920x1080x32b)
Monitor:DELL G2410 (24")
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Achileus »

takze to mozna uz bude hratelne skoda ze se nikde nepovaluje kopie abych to alepson mohl zkusit ale to bych uz snad musel i udelat upgrade a pak teprve :L:
Obrázek
Obrázek Obrázek

"Uvidět, rozhodnout se .. zaútočit, uniknout nebo počkat" E. Hartmann
Uživatelský avatar
2/JG26_Marsso
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 559
Registrován: 30 bře 2011 15:43
Bydliště: Slovakia
PC sestava: CPU: i5 4670k 3,9Ghz
RAM: Crucial 16GB 1600Mhz
MB: ASUS Z97-A
GPU: ASUS GTX 1070 STRIX OC
SSD: Crucial M500 120GB
HDD: WD Blue 1OOOGB
PSU: Corsair HX 520W
Monitor: 23" LG M2350D

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Marsso »

Kopii ti mozem dodat ale neverim tomu ze to budes mat i hratelne lebo ja nemam zlu masinu a seka to jak ritt :lol: mozno by pomohli na to tie nove patche co vysli ale neviem jestli to neni iba na steamu takze na kopii to nedostanes nijak :?
Obrázek
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

Nějakej odkaz na torrent jsem možná zahlídl na fóru letky 122.RAF, ale nefungoval by Ti on-line, multiplayer jede přes Steam. Jestli máš starší PC tak tam budeš muset bezpodmínečně dát nejnovější patche a to už nevím, kde se shání, mně je automaticky stahuje Steam...
Co se týče HW nároků, IL-2 COD nepotřebuje nadprůměrné CPU ani spousty RAM, ale všechno to žene přes grafickou kartu. Dá se to sice spustit na GTX260, ale s osekanou grafikou to vypadá opravdu hůř, než starý IL-2 s UP. Pouze na maximální detaily to pak vypadá slušně. A maximální detaily rozhýbeš na FPS 30+ s GTX470, GTX560 nebo ATI podobné třídy.
Uživatelský avatar
2/JG26_Achileus
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 800
Registrován: 30 bře 2011 15:35
Bydliště: Kladno
PC sestava: OS:MS Win 10 (x64)
Motherboard:ASUS X79-DELUXE
CPU:Intel i7-4930K CPU @ 3.40GHz (arch:x64; @4,2 MHz)
RAM:16 GB
Disk:SSD KINGSTON (223,6 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (149,0 GB)
Disk:SATA SG (465,8 GB)
GPU:NVIDIA GeForce GTX 1080 (1920x1080x32b)
Monitor:DELL G2410 (24")
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Achileus »

a nestahuje ten steam do kompiku ze by se to dalo vypreparovat ale upgrade asi bude nutny ale zatim to neni dulezite il-2 takze necham to tak
Obrázek
Obrázek Obrázek

"Uvidět, rozhodnout se .. zaútočit, uniknout nebo počkat" E. Hartmann
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

Klient Steam mi pouze píše, že byl stažen ten a ten patch, ale asi to hází přímo do hry, nic bližšího to nepíše. Kolega Joskapilot z http://letka-cernych-dablu.webnode.cz měl myslím nějaké patche natahané bůhví odkud, protože neměl oficiální verzi a taky s tím patchováním dost experimentoval kvůli výkonu PC.
Uživatelský avatar
2/JG26_Marsso
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 559
Registrován: 30 bře 2011 15:43
Bydliště: Slovakia
PC sestava: CPU: i5 4670k 3,9Ghz
RAM: Crucial 16GB 1600Mhz
MB: ASUS Z97-A
GPU: ASUS GTX 1070 STRIX OC
SSD: Crucial M500 120GB
HDD: WD Blue 1OOOGB
PSU: Corsair HX 520W
Monitor: 23" LG M2350D

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Marsso »

JJ ja som kedysi chcel patche na inou hru a vsetko bolo cez steam a uz odvtedy viem ze zo steamu tie patche von nedostane nikto, pokial nemas origo pretoze ako vravi leon vsetko stahuje steam automaticky do hry a ty ani nemas sancu ten patch stiahnut solo a poslat je napr. kamaratom proste steam je steam ten nejde nijako okabatit preto ak vydavatelia chcu zamezit piratov tak ked hru vydaju cez steam tak to maju vyhrane, proste steam neoklames, a uz vobec ne v multiplayeru. Jedine su jedinci co dokazu nejako tie patche vytiahnut s toho a potom to davaju na ulozto alebo tak nejak ale to uz nemusi byt ten pravy patch taky ako by mal byt to uz bude skor uzivatelom upraveny aby to islo atd... Proste steam je steam a bez origa si na nom neskrtnes ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

Mě Steam taky dřív štval, z pohledu hráče, který nechtěl utrácet za hry půl výplaty. Až teď na stará kolena jsem ho ale plně docenil, jaká je to se Steamem pohoda. Hlavně v mé oblíbené hře Fallout 3. Nejprve jsem měl přepálenou verzi od kámoše. K Falloutu 3 je nepřeberné množství různých modifikací, ale také potřebuje bezpodmínečně několik patchů, aby fungoval korektně, takže si asi umíte představit, jakou práci mi dalo vytřídit mody, patche atd., které spolu aspoň trochu fungují a že těch kombinací bylo spousty. Pak jsem si jako fanoušek Falloutu pořídil originálku trojky, ale stále jsem se pekloval s těmi módy, protože mnoho z nich se tlouklo mezi sebou. Nakonec vyšla verze Fallout 3 New Vegas, která má všechny mody v sobě a běží přes Steam, takže teď mi opravdu stačilo jen dát instalační DVD do mechaniky, počkat si, až si Steam natahá všechny patche a nemusím se s ničím peklovat. A pokud budu chtít do Fallouta 3 nějakou další nadstandartní modifikaci, tak si ji zase stáhnu přes nabídku Steamu a budu mít 100% jistotu, že to bude spolu fungovat. Ale kdyby to nebylo ve slevě za pár Euro, tak bych nad nákupem taky dost váhal...
Uživatelský avatar
2/JG26_Marsso
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 559
Registrován: 30 bře 2011 15:43
Bydliště: Slovakia
PC sestava: CPU: i5 4670k 3,9Ghz
RAM: Crucial 16GB 1600Mhz
MB: ASUS Z97-A
GPU: ASUS GTX 1070 STRIX OC
SSD: Crucial M500 120GB
HDD: WD Blue 1OOOGB
PSU: Corsair HX 520W
Monitor: 23" LG M2350D

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Marsso »

Tak tak ;)
Lenze minule sme tak s kamosem uvazovali nad tym ze ten kto nema internet a ma koupenou nejakou hru originalky a je to na steam a pri instalaci potrebujes nahodit klic k overeni cez internet tak to potom ten dotycny si to moc nezahraje... A ked ta hra je akoze na hovno od vyrobcu, ze seka jak prase, laguje, su tam spousty chyb ( napr. Call of Duty: Black Ops, IL-2 COD :mrgreen: ) a bez patchov ktore ide stahnut jedine cez steam tak ten uzivatel bez netu na svem PC skoncil moc si toho nezahraje... Ci sa mylim? :shock:
Napr. mi mame hru red orchestra originalky, a ked tam vlozim DVD origosky tak hned sa nainstaluje steam ktory sa samozrejme aktualizuje zase sam cez "net", potom to vypita CD KEY a steam si zacne celu hru stahovat sam cez net co nas dost stvalo lebo ked ma nekto pomaly net tak mozes to nehat pol dna bezat kym sa to samo postahuje a nainstaluje komplet aj s najnovsimi modmi, patchmi ze vsim vsudy, cize DVD mi je k nicomu staci mi jen origo CD KEY ale preto sa pytam ze ten kto si to chce zahrat nekde kde neni net tak neviem ci to vobec nainstaluje s tej originalky :?
Obrázek
2/JG26_Krak
Člen eskadry
Člen eskadry
Příspěvky: 636
Registrován: 05 dub 2011 16:24
Bydliště: Londyn
PC sestava: OS Windows 10 Pro 64-bit
Motherboard ASUS Z97-PRO Gamer
Intel (Hard)Core i7-4790 3.60GHz
DDR3 8.00 GB RAM
HDD Storage 250GB + 1000TB external HDD
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Founders Edition
Monitor 4K 28'' AOC U2879VF
Logitech G940 set
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od 2/JG26_Krak »

nedaju sa tieto veci hrat offline?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AB1_LEON
Obergefreiter
Obergefreiter
Příspěvky: 35
Registrován: 16 dub 2011 17:38
Bydliště: Dobruška
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak a rychla recenze :)

Příspěvek od AB1_LEON »

To 2/JG26_Marsso: Internet už je teď v každé vesnici, možná před 10-ti lety to býval ještě problém. A kolik lidí znáš, kteří hrají hry, že na svém PC nemají net, poštu, ICQ, Facebook? ;)

To 633_Lanc: Mně ani Fallout 3 ani IL-2 COD nějakou off-line verzi při instalaci neumožňoval. Prostě jsem musel nejdřív nainstalovat aplikaci Steam a ono mě to bez připojení k netu dál nepustilo. Tím neříkám, že to nejde, jen jsem tam tuto možnost na první pohled nikde neviděl.
Odpovědět